Elektrokoter Cihazı Zeus Vision Plus (Damar Kapama & T.U.R.)

400 W Elektrocerrahi Ünitesi: T.U.R.P. ve Damar Mühürleme

▶ Seçenek 1 : Temel Fonsiyonlar + Damar Kapama + T.U.R.P. (TUR)

▶ Seçenek 2 : Temel Fonsiyonlar + Damar Kapama

▶ Seçenek 3 : Temel Fonsiyonlar + T.U.R.P.  (TUR)

▶ Temel Fonksiyonlar : Doku empedansı teknolojisi + Endo cut + 400W Elektrocerrahi Ünitesinin genel işlevleri

 

Damar Mühürleme (Kapama)

Damar mühürleme teknolojisi, damarları kapatmak için basınç ve enerji kullanır ve endoskopik cerrahi alanında büyük avantajlar sunar. Bipolar Damar Mühürleme, çapı 7 mm’ye kadar olan kan damarlarının kapatılmasına yönelik bir elektrocerrahi teknolojisidir. Damar Mühürleme Teknolojisi, açık ve laparoskopik cerrahi sırasında büyük kan damarlarının ve doku demetlerinin kalıcı olarak kapatılmasını sağlar. Doku Empedansı Teknolojisine dayalı olarak, dokudaki sızdırmazlık tamamlanır tamamlanmaz AUTO STOP işlevi mevcut akışı bloke eder. Doku artık denatüre edilmiş ve mühürlenmiştir ve kolajen lifleri zarar görmeden bağlanmıştır.

 

 

 

 

Prostatın Transüretral Rezeksiyonu (T.U.R.P.)

Prostatın transüretral rezeksiyonu (genellikle T.U.R.P. veya  TUPR olarak bilinir) ürolojik bir ameliyattır. İyi huylu prostat hiperplazisini (BPH) tedavi etmek için kullanılır. Adından da anlaşılacağı gibi prostatın üretra yoluyla görüntülenip, elektrocerrahi ünitesi veya keskin diseksiyonla doku çıkarılması şeklinde gerçekleştirilir.

 

 

 

 

Doku Empedansı Teknolojisi

Doku Empedansı Teknolojisi, doktorlara daha düşük güç ayarlarında iyileştirilmiş sonuçlar sağlayarak doku hasarı ve nöromüsküler stimülasyon riskini en aza indirir. Dokunun değişen empedansını tanıyan ve uygun gücü korumak için voltaj ve akımı buna göre ayarlayan geri bildirim sistemine sahiptir.

 

Aksesuarlar